چند تا ، چه تعداد عربستان سعودی دونالد ترامپ

چند تا ، چه تعداد: عربستان سعودی دونالد ترامپ وزارت دفاع عربستان آمریکایی آمریکا استقبال میلیون

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ با خروج از برجام ما را به سمت خطرناکی می‌برد / سناتور سندرز

یک سناتور برجسته آمریکایی با تاکید بر اینکه خروج ترامپ از توافق هسته‌ای پیامدهایی فاجعه‌بار جهت امنیت جهانی خواهد داشت، تصریح کرد: ما باید به دنبال گفت‌وگو با د

ترامپ با خروج از برجام ما را به سمت خطرناکی می‌برد / سناتور سندرز

سناتور سندرز: ترامپ با خروج از برجام ما را به سمت خطرناکی می برد

عبارات مهم : امنیت

یک سناتور برجسته آمریکایی با تاکید بر اینکه خروج ترامپ از توافق هسته ای پیامدهایی فاجعه بار جهت امنیت جهانی خواهد داشت، تصریح کرد: ما باید به دنبال گفت وگو با دولت کشور عزیزمان ایران و روابط بهتر با مردم این کشور باشیم ولی متاسفانه رییس جمهور آمریکا ما را به سمت جنگ سوق می دهد.

به گزارش ایسنا، برنی سندرز سناتور برجسته و کهنه کار آمریکایی در یادداشتی در روزنامه گاردین با بیان اینکه دونالد ترامپ با خروج از برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) یکی از بی پرواترین کارها دوران ریاست جمهوری خود را به انجام رساند، نوشت: رییس جمهور ترامپ با این تصمیم سال ها تلاش سخت دیپلمات هایمان را نابود که به یکسری محدودیت های شدید و بازرسی های سخت از برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران دست یافته بودند. وی همچنین دروازه وقت امیدوارکننده کم کردن تنش میان پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن را مسدود کرد.

ترامپ با خروج از برجام ما را به سمت خطرناکی می‌برد / سناتور سندرز

بسیار حائز اهمیت است که درک شود برجام یک توافق دوجانبه میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا نیست، بلکه توافقی مذاکره شده است میان متحدان مان در گروه ۱+۵ مشمول بر انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان است که در شورای امنیت شرکت ملل نیز به تصویب رسید. خروج ترامپ علاوه بر این، تنش ها با بااهمیت ترین شرکایمان یعنی فرانسه، آلمان و انگلیس را تعمیق خواهد کرد. تمامی این کشورها کماکان به حمایت از این توافق ادامه می دهند و قاطعانه اعلام کرده اند که ادامه برجام و در جهت منافع امنیت ملی ارزش است.

سندرز در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ حتی به توصیه مشاوران خود جهت حفظ توافق هسته ای گوش نداد، افزود: افرادی چون جیمز متیس وزیر دفاع و ژوزف وانفورد فرمانده ستاد یکسان ارتش آمریکا بر این باور تاکید داشتند که توافق به نفع امنیت ملی کشورشان هست. بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان منع اشاعه نیز بر همین عقیده استوار نبودند ولی ترامپ همانند آنچه با توافق آب و هوایی پاریس انجام داد، تصمیم گرفت به اتفاق نظر کارشناسان توجهی نکند و در ازاء در کنار یک جناح ایدئولوژیک کوچک بایستد که پیامدهای فاجعه باری جهت امنیت جهانی مان خواهد داشت.

یک سناتور برجسته آمریکایی با تاکید بر اینکه خروج ترامپ از توافق هسته‌ای پیامدهایی فاجعه‌بار جهت امنیت جهانی خواهد داشت، تصریح کرد: ما باید به دنبال گفت‌وگو با د

خروج از برجام همچنین به شکلی جدی به توانایی آمریکا جهت مذاکره بر سر توافقات منع اشاعه در آینده همچون مساله کره شمالی آسیب می زند، آیا کشور دیگری در دنیا باید توافقی با آمریکا امضا کند و امتیازاتی که چنین توافقی مورد نیاز دارد را بدهد ولی یک رییس جمهور بی فکر چند سال بعد به سادگی آن را از بین ببرد؟

این سناتور آمریکایی با تکرار ادعاهای بی اساس مقامات این کشور راجع به سیاست های منطقه ای کشورمان، تاکید کرد که خروج ترامپ از توافق هسته ای پیگیری به دیگر پرسشها مربوط به کشور عزیزمان ایران را به مراتب سخت تر می کند و ترامپ بعد از اعلام خروجش از این توافق، متاسفانه هیچ استراتژی جایگزینی ارائه نداده است.

وی ادامه داد: چنین وضعیتی ما را به یک آینده بهتر نمی برد، ما مورد نیاز است که به تلاش جهت گفت وگو با دولت ایران، حصول روابطی بهتر با مردم کشور عزیزمان ایران و نقش سازنده تر کشور عزیزمان ایران در منطقه ادامه دهیم. رویکرد ترامپ دستیابی به این اهداف را سخت تر کرده هست. این اوضاع همچنین تندروهای کشور عزیزمان ایران را تقویت کرده که تعامل با یک آمریکای متخاصم برایشان راحت تر است تا یک آمریکای معقول و صلح طلب.

ترامپ با خروج از برجام ما را به سمت خطرناکی می‌برد / سناتور سندرز

همچنین مردم آمریکا بعد از ۱۷ سال جنگ در افغانستان و ۱۵ سال جنگ در عراق دیگر نمی خواهند وارد جنگ های بی آخر در خاورمیانه شوند. آنها نمی خواهند پایشان به یک مناقشه منطقه ای سنی ـ شیعی و سعودی ـ ایرانی کشیده شود ولی من به شدت نگرانم که رییس جمهور ترامپ ما را دقیقا به همین جا می برد. اگر فردی مایل است که این نگرانی ها را نادیده بگیرد من به او یادآوری می کنم که جان بولتون مشاور امنیت ملی تازه او چند سال پیش در یک مقاله نوشت: اگر می خواهید بمب کشور عزیزمان ایران را متوقف کنید، کشور عزیزمان ایران را بمباران کنید. به نظر می آید که ترامپ و دولت او با خروج از توافق هسته ای و نشان دادن نشانه ارزش مبنی بر شدت یافتن درگیری به دنبال ایجاد بهانه خود جهت انجام دقیق این کار هستند. ما باید به خاطر داشته باشیم که مسیر جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ شروع نشد بلکه قدم به قدم و در طول سالیان متمادی از طریق تصمیمات سیاسی ایجاد شد که در آن وقت بسیار کوچک به نظر می آمدند ولی در نهایت ما را به وحشتناک ترین اشتباه سیاست خارجی مان در طول تاریخ هدایت کردند. جنگ عراق پیامدهای بی شمار غیرقابل آینده نگری داشت که ما هنوز در حال مواجهه با آنها هستیم و در سال های آینده نیز بسیاری دیگر به وجود خواهد آمد. در حقیقت یکی از آن پیامدهای غیرقابل پیش بینی، تقویت کشور عزیزمان ایران در عراق و نقاط دیگر در منطقه بود. احمقانه است که تصور شود با شروع کردن این پرسشها از طریق استفاده نادرست از ابزار نظامی ما می توانیم آنها را به طریقی مشابه حل و فصل کنیم. صحبت هفته گذشته رییس جمهور ترامپ آشکارا نشان دهنده چرخش سیاست آمریکا به سمت نشانه مشابه عوض کردن نظام بود که جنگ عراق را موجب شد.

رهبری واقعی آمریکا و قدرت واقعی آمریکا از طریق توانایی ما جهت خراب کردن دستاوردها نشان داده نمی شود بلکه از طریق توانایی مان جهت گرد هم آوردن شرکا، به دست آوردن اتفاق نظر بین المللی اطراف پرسشها یکسان و سپس بسیج این اتفاق نظر جهت پیگیری به این پرسشها به نمایش در می آید. این همان چیزی است که برجام انجام داد ولی اکنون متاسفانه رییس جمهور ترامپ تصمیم گرفته است که ما را در یک مسیر بسیار متفاوت و خطرناک تر قرار دهد.

یک سناتور برجسته آمریکایی با تاکید بر اینکه خروج ترامپ از توافق هسته‌ای پیامدهایی فاجعه‌بار جهت امنیت جهانی خواهد داشت، تصریح کرد: ما باید به دنبال گفت‌وگو با د

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | دولت ایران | رییس جمهور | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz