چند تا ، چه تعداد عربستان سعودی دونالد ترامپ

چند تا ، چه تعداد: عربستان سعودی دونالد ترامپ وزارت دفاع عربستان آمریکایی آمریکا استقبال میلیون

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چه شد که علی حاتمی فیلم آخرین پیامبر (ص) را نساخت؟

علی حاتمی می گفت:«حالا مثل این که از این سینما هم باید بروم و یا به قول دیالوگ فیلم هایم طعمه دام و صید صیاد شدم و یا می شوم و شاید این آخر علاقه است و یا شرو

چه شد که علی حاتمی فیلم آخرین پیامبر (ص) را نساخت؟

چه شد که علی حاتمی فیلم آخرین پیامبر (ص) را نساخت؟

عبارات مهم : آخرین

علی حاتمی می گفت:«حالا مثل این که از این سینما هم باید بروم و یا به قول دیالوگ فیلم هایم طعمه دام و صید صیاد شدم و یا می شوم و شاید این آخر علاقه است و یا شروع راه و اگر مرگی است هیچگاه چیز ترسناکی نیست.»

علی حاتمی هنگامی که در جریان ساختن آخرین فیلم ناتمامش «جهان پهلوان تختی» در بستر بیماری افتاده بود، این سخنان را مطرح کرد.

زنده یاد علی حاتمی علاوه بر فیلم نامه «جهان پهلوان تختی»، فیلم نامه های «ملکه های برفی» که راجع به ی زندگی شاه کشور عزیزمان ایران به روایت سه همسرش است و فیلمنامه پیامبر اعظم (ص) را نیز داشت که فرصتی پیدا نشد، آنها را بسازد.

همان طور که عزت الله انتظامی هم از فیلم نامه ی نساخته ی علی حاتمی به نام آخرین پیامبر (ص) یاد می کند و می گوید: «آخرین پیامبر(ص)» که به زندگی حضرت محمد (ص) مربوط می شد از جمله فیلم نامه های آماده مرحوم علی حاتمی بود که مجال ساختنش را پیدا نکرد و جهت هر لحظه بایگانی شد. «زین العابدین رهنما» کتاب قشنگ و قشنگی راجع به ی حضرت محمد (ص) نوشته بود که علی حاتمی تصمیم گرفت فیلم نامه ای براساس این کتاب آماده کند و آنرا در قالب سریالی بسازد. به اتفاق ایشان به منزل رهنما رفتیم و اجازه این کار را گرفتیم فیلم نامه آماده شد و گفتند باید به قم برود تا آنجا اجازه ساخت بگیرد که این سناریو در آنجا رد شد و آقای حاتمی آنرا به آقای رهنما برگرداندند.»

این بازیگر یادآور می شود: « علی حاتمی خیلی دوست داشت راجع به حضرت محمد (ص) کاری بکند و سناریوی دیگری را با نام «آخرین پیامبر» آماده کرد و آنرا به همراه دو فیلمنامه دیگر به نام های «آق بانو» و «گاردن پارتی» به من داد تا آنرا بخوانم و نظرم را بدهم. آنرا خواندم و خیلی خوشم آمد در واقع خیلی خوب روی آن کار شده است بود. فقط پیشنهاد کردم به خاطر اینکه فضای کار درست در بیاید در کشورهای عربی ساخته شود که نظر خود حاتمی هم همین بود. این سناریو مورد تایید مراجع قم هم قرار داده شد وپروژه بسیار عظیم بود و بعد از سریال «هزاردستان» تنها سریالی بود که دوست داشتم در آن بازی کنم که نشد. در واقع حاتمی می خواست دولت های دیگر را جهت ساخت این مجموعه به مشارت بکشاند که اجل مهلتش نداد.»

آقای بازیگر می گوید:«سناریوهای علی حاتمی خاص بود و با وجود اینکه سناریوی این سریال کامل است ولی شخص دیگری نمی تواند این کار را بسازد. در واقع سبک حاتمی این بود که سناریوها را کامل نمی نوشت ولی هنگامی که می خواندیم به پیکره کار پی می بردیم. او سر کار صبح به صبح دیالوگی را به بازیگران می داد. حاتمی تبحرش را در ساخت آثار تاریخی با “کمال الملک”، “سلطان صاحبقران” و “هزار دستان” نشان داده است.»

چه شد که علی حاتمی فیلم آخرین پیامبر (ص) را نساخت؟

ایسنا

واژه های کلیدی: آخرین | زندگی | سریال | سریالی | پیامبر | پیامبر | جهان پهلوان تختی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz